Γιορτινές στιγμές χάρισε σήμερα το πρωί, υπό τη διεύθυνση του κυρίου Θανάση Ανδρεάδη, το μουσικό σχήμα παραδοσιακών οργάνων του Μουσικού Συλλόγου Αίγινας, το οποίο επισκέφθηκε το πρωί το Νοσοκομείο Αίγινας "Άγιος Διονύσιος" και τραγούδησε παραδοσιακά κάλαντα. Οι μουσικοί έγιναν δεκτοί με χαρά από όσους βρίσκονταν εκείνη την ώρα στο κτίριο του νοσοκομείου.
Τα χριστουγεννιάτικα κάλαντα αντήχησαν και φέτος στα σπίτια, τα καταστήματα και τους δρόμους της Αίγινας, αν και ο βροχερός καιρός νωρίς το πρωί στο νησί δυσκόλεψε, αρκετά είναι η αλήθεια, τις μετακινήσεις των μικρών παιδιών. Χρόνια πολλά!
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: