Με τη λαμπαδηφορία που οργάνωσε το 10ο Σύστημα Ναυτοπροσκόπων Αίγινας στην παραλία του νησιού, ολοκληρώθηκαν σήμερα το βράδυ οι εορταστικές εκδηλώσεις για την επέτειο της 25ης Μαρτίου. Η Λαμπαδηφορία ξεκίνησε από την περιοχή της "Παναγίτσας" και διασχίζοντας τον παραλιακό δρόμο έφτασε μέχρι την προβλήτα του Αγίου Νικολάου του "Θαλασσινού". Η λαμπαδηφόροι έγιναν δεκτοί με ενθουσιασμό από όσους βρίσκονταν εκείνη την ώρα στην παραλία της Αίγινας.
Η λαμπαδηφορία ξεκίνησε λίγο μετά τις 7:30 σήμερα το βράδυ, τα φώτα στην παραλία της Αίγινας έσβησαν, και οι ναυτοπρόσκοποι έριξαν την αυλαία στις φετινές εορταστικές εκδηλώσεις για την 25η Μαρτίου με τη λαμπαδηφορία που οι ίδιοι αναβίωσαν δύο χρόνια πριν.
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: