Τελικά, το πανηγύρι ματαιώθηκε, τα τρόφιμα διατέθηκαν για τις ανάγκες του συσσιτίου του Λεουσίου Ιδρύματος και ο κόσμος που παρά το ψιλόβροχο ανέβηκε μέχρι το εκκλησάκι του "Σταυρού" περιορίστηκε σε μία βόλτα στα κοντινά της περιοχής.
Δεν πραγματοποιήθηκε ο "Χορός της Λαμπρής" στην Παλιά Χώρα λόγω καιρού. Τα τρόφιμα προσφέρθηκαν στο Λεούσειο.
Τελικά, το πανηγύρι ματαιώθηκε, τα τρόφιμα διατέθηκαν για τις ανάγκες του συσσιτίου του Λεουσίου Ιδρύματος και ο κόσμος που παρά το ψιλόβροχο ανέβηκε μέχρι το εκκλησάκι του "Σταυρού" περιορίστηκε σε μία βόλτα στα κοντινά της περιοχής.