Μία ακόμη επιτυχημένη εκδήλωση από τον Πολιτιστικό Σύλλογο Βαθέος πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Δευτέρας, στο πλαίσιο των τριήμερων εορταστικών εκδηλώσεων της ενορίας της Αγίας Τριάδας. Η εκδήλωση περιελάμβανε παραδοσιακούς χορούς από τα χορευτικά τμήματα του συλλόγου. Η προσέλευση του κόσμου ιδιαίτερα εντυπωσιακή, με τους κατοίκους της ευρύτερης περιοχής να προσέρχονται από νωρίς στον προαύλιο χώρο του ναού για να παρακολουθήσουν τους παραδοσιακούς χορούς.
Την εκδήλωση χαιρέτησαν ο δήμαρχος Αίγινας κύριος Σάκης Σακκιώτης, ο νεοεκλεγείς δήμαρχος κύριος Δημήτρης Μούρτζης και η πρόεδρος του Δημοτικού Διαμερίσματος Βαθέος κυρίας Αμαλία Τζούλα. Η βραδιά ολοκληρώθηκε με κεράσματα.
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: