Τα λευκά σκαλιά του μικρού λόφου, οι πολύχρωμες σημαίες, ο κόσμος που περπατά συζητώντας και απέναντι κατάφωτη η παραλία της. Η Αγία Μαρίνα γιορτάζει και φέτος, με το μικρό ξωκλήσι στην άκρη της παραλίας να συγκεντρώνει όπως κάθε χρόνο εκατοντάδες κατοίκους και παραθεριστές του νησιού. Σε μικρή απόσταση από τον πολύβουο δρόμο η ατμόσφαιρα αλλάζει, και τα αργά βήματα οδηγούν στην άκρη του λόφου. Εκατοντάδες άνθρωποι περιμένουν υπομονετικά στις σκάλες για να ανασπαστούν την εικόνα, να μπουν στο μικρό εκκλησάκι και βγαίνοντας να ατενίσουν για λίγο τα φώτα απέναντι.
Η Αγία Μαρίνα "φορά" τα γιορτινά της. Οι βόλτες στην παραλία ένα συνεχές πήγαινε - έλα, σε ένα από τα πιο όμορφα σημεία του νησιού. Χρόνια πολλά!
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: