Μία μεγάλη δράση για τη συγκέντρωση τροφίμων που θα προσφερθούν σε οικογένειες που χρειάζονται την στήριξή μας, θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 26 Ιουλίου στην Αίγινα. Πρόκειται για μία πρωτοβουλία του Ιδρύματος Τράπεζα Τροφίμων, το οποίο σε συνεργασία με συλλόγους και φορείς του νησιού θα βρίσκεται αυτό το Σάββατο σε supermarkets της Αίγινας για να συγκεντρώσουν τρόφιμα που θα προσφέρουν οι κάτοικοι και οι παραθεριστές του νησιού. Τα τρόφιμα που θα συγκεντρωθούν θα προσφερθούν στο σύλλογο "Αίγινα Εθελοντής", ο οποίος με τη σειρά του θα τα διανείμει σε οικογένειες της Αίγινας που έχουν ανάγκη.
Εκ μέρους του Ιδρύματος Τράπεζα Τροφίμων μίλησε σήμερα στο ραδιόφωνο του Aegina Portal ο κύριος Δημήτρης Νέντας, ο οποίος ανάμεσα σε άλλα εξήγησε τον τρόπο που λειτουργεί αυτή η δράση, πως θα αξιοποιηθεί η εθελοντική συμμετοχή συλλόγων της Αίγινας και βέβαια το πόσο σημαντική είναι η συμμετοχή και η προσφορά όλων σε αυτή την προσπάθεια.
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: