Από τύχη δεν υπήρξαν θύματα στο πάρκο που βρίσκεται δίπλα στο κτίριο του παλιού Δημαρχείου, όταν νωρίς το μεσημέρι αποκολλήθηκαν μεγάλα κλαδιά από πεύκο που βρίσκεται στο χώρο του πάρκου. Μάλιστα ακριβώς κάτω από το δέντρο μία παρέα γευμάτιζε, αλλά ευτυχώς δεν τραυματίστηκε κανείς.
Στο σημείο του συμβάντος βρέθηκε ο δημοτικός σύμβουλος κύριος Αντώνης Ντελής και λίγο αργότερα ο δημοτικός σύμβουλος κύριος Γιάννης Ζορμπάς, που δεσμεύτηκε να ενημερώσει ώστε να λυθεί το πρόβλημα, καθώς λόγω του σημείου που βρίσκεται το δέντρο συνήθως κλαδεύεται περιμετρικά αλλά όχι σε ύψος με αποτέλεσμα καθημερινά να γίνεται όλο και πιο επικίνδυνο.
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: