Με την έπαρση της γαλανόλευκης στο λιμενοβραχίονα του "ΚΕ" ξεκίνησαν σήμερα το πρωί οι εορταστικές εκδηλώσεις για τον εορτασμό της 28ης Οκτωβρίου στην Αίγινα.
Η έπαρση της σημαίας έγινε με μέριμνα του Λιμενικού Σώματος και του Πολεμικού Ναυτικού, ενώ σε αυτή συμμετείχε το Σύστημα Ναυτοπροσκόπων Αίγινας, το Τοπικό Τμήμα του Σώματος Ελληνικού Οδηγισμού και o Μουσικός Σύλλογος - ΜΟΥΣΑ, μουσικός του οποίου παιάνισε τον ύμνο κατά την τελετή.
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: