Μόνο το δημοτικό σχολείο του Μεσαγρού πρόλαβε τελικά να στολίσει σήμερα χριστουγεννιάτικο δέντρο την Παλαιά Προβλήτα. Ο πρόεδρος της Κοινωφελούς Επιχείρησης Αίγινας κύριος Γιάννης Ζορμπάς είπε ότι η προγραμματισμένη χριστουγεννιάτικη δράση αναβάλλεται καθώς οι καιρικές συνθήκες που επικράτησαν μετά τη λιτάνευση της εικόνας του Αγίου Διονυσίου, οπότε και είχε προγραμματιστεί η χριστουγεννιάτικη δράση, δεν επέτρεψαν αυτή να πραγματοποιηθεί.
Τα επτά δημοτικά σχολεία του νησιού και το τοπικό σύστημα Ναυτοπροσκόπων ανανεώνουν το ραντεβού τους για την Κυριακή στις 11 το πρωί, οπότε όπως όλοι ευελπιστούν ο καιρός θα έχει βελτιωθεί.
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: