Χριστουγεννιάτικη η ατμόσφαιρα για τα παιδιά στην περιοχή των Αγίων Ασωμάτων, καθώς από νωρίς το πρωί συμμετείχαν στις εκδηλώσεις του τοπικού συλλόγου και του συλλόγων γονεών που περιελάμβανε κατασκευές και ζωγραφική με τη φροντίδα και την καθοδήγηση της ζωγράφου κυρίας Μαρίας Μπενετάτου και βέβαια παιχνίδια με το "ξωτικό των Χριστουγέννων" στο προαύλιο του σχολείου.
Οι χριστουγεννιάτικες δράσεις του συλλόγου συνεχίζονται αύριο το απόγευμα, καθώς στις 16:30 μ.μ. στην αίθουσα εκδηλώσεων "Σοφία Μηλιώτη", στο Γενικό Λύκειο Αίγινας θα παρουσιαστεί εκδήλωση με έθιμα, κάλαντα και χορούς από την Ελλάδα και την Καππαδοκία.
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: