Με ισχυρούς βόρειους ανέμους, που η έντασή τους θα φτάνει τοπικά και τα 6 μποφόρ στον Αργοσαρωνικό, θα πραγματοποιηθεί αύριο το πρωί η τελετή της κατάδυσης του Τιμίου Σταυρού, ημέρα των Θεοφανίων στο Κεντρικό Λιμάνι της Αίγινας. Οι κακές καιρικές συνθήκες σήμερα και η πρωινές βροχοπτώσεις δεν δημιούργησαν προβλήματα, ενώ και τα ακτοπλοϊκά δρομολόγια των πλοίων έγιναν κανονικά.
Αύριο στο Μητροπολιτικό Ναό της Αίγινας θα τελεσθεί ο αγιασμός στις 10:15, ενώ μετά το τέλος της Θείας Λειτουργίας θα ακολουθήσει ο αγιασμών των υδάτων και η κατάδυση του Τιμίου Σταύρου στο Κεντρικό Λιμάνι της Αίγινας.
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: