Αυτή την Παρασκευή ο Σύλλογος "Φίλοι του Δημοτικού Θεάτρου Αίγινας", παρουσιάζει τη θεατρική παράσταση "Ο κατά φαντασίαν ασθενής" του Μολιέρου, σε σκηνοθεσία Άννας Γεραλή. Λίγες ημέρες πριν την πρεμιέρα και ενώ η προετοιμασία συνεχίζεται με εντατικούς ρυθμούς, η Άννα Γεραλή και ο Πασχάλης Μελισσάρης επισκέφθηκαν το studio του ραδιοφώνου του Aegina Portal για την ηχογράφηση ενός κειμένου που ακούγεται προς το τέλος της παράστασης.
Στην παράσταση πρωταγωνιστούν: Λευτέρης Βατικιώτης, Περσεφώνη Λαλιώτη, Λία Σήμαν, Στέλλα Πάσχα, Στέλιος Ξυδέας, Βαγγέλης Μακρίδης, Μανώλης Λειβαδάς, Γεωργία Τσάλα, Αργύρης Μωρέλας και ο Νίκος Πέππας. Οι παραστάσεις θα δοθούν από 6 έως 29 Μαρτίου, κάθε Παρασκευή, Σάββατο και Κυριακή στις 8:30 μ.μ. στο Δημοτικό Θέατρο Αίγινας. Τιμή εισόδου 5 ευρώ.
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: