Στον πρόσφατα ανακαινισμένο ναό του Ευαγγελισμού στην Κυψέλη, πραγματοποιήθηκε σήμερα το απόγευμα ο εσπερινός και η περιφορά της εικόνας του Ευαγγελισμού της Θεοτόκου. Η καθιερωμένη μαθητική παρέλαση το πρωί δεν έγινε λόγω της βροχής. Σήμερα το απόγευμα ο καιρός αν και συννεφιασμένος επέτρεψε να γίνει η περιφορά χωρίς να δημιουργηθούν προβλήματα. Τη λατρευτική πομπή συνόδεψε η φιλαρμονική του Μουσικού Συλλόγου ΜΟΥΣΑ, υπό τη διεύθυνση της κυρίας Ελένης Αθανασοπούλου.
Όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος, μετά το τέλος της λιτανείας και του εσπερινού ακολούθησε εκδήλωση παραδοσιακών χορών, μουσικής και τραγουδιών, από τα τμήματα του Μορφωτικού Συλλόγου Κυψέλης.
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: