"Μόλις πληροφορήθηκα για την ύπαρξη των απορριμάτων και τον μπαζών στην περιοχή της Αγίας Μαρίνας, αμέσως ενεργοποίησα τον μηχανισμό του Δήμου, και καθαρίστηκε πιστεύω πολύ καλά. Ο χώρος θα δεντροφυτευτεί και θα τοποθετηθούν μεγάλοι όγκοι βράχων, ώστε να μην μπορούν να μετακινηθούν. Διότι, δυστυχώς υπάρχουν κάποιοι συμπολίτες μας που δεν σέβονται το περιβάλλον", συμπλήρωσε επίσης ότι η περιοχή θα προστατευθεί ως "κόρη οφθαλμού", καθώς η Αγία Μαρίνα είναι ένας τουριστικός προορισμός και δεν πρέπει μέσα στο χώρο αυτόν να υπάρχουν απορρίμματα.
Τέλος, ο κύριος Γεννίτσαρης είπε ότι τα μπάζα τα οποία βρίσκονται ακριβώς απέναντι, μέσα σε δασικό χώρο, θα απομακρυνθούν τις επόμενες ημέρες.