Συνεχίζονται από την Τεχνική Υπηρεσία του Δήμου οι υπαίθριες εργασίες που αφορούν το κλάδεμα των δέντρων που βρίσκονται κοντά σε κεντρικούς δρόμους και πολυσύχναστες περιοχές, και η τακτοποίησή τους είναι αναγκαία ώστε να μην υπάρχουν προβλήματα κατά την επόμενη περίοδο.
Σειρά σήμερα είχε ένα σημείο στην περιοχή των Βροχείων, όπου κάποια από τα κλαδιά έγερναν επικίνδυνα προς το οδόστρωμα ή άλλα που έπρεπε να αποψιλωθούν. Να υπενθυμίσουμε ότι σε διαφορετικά σημεία της ίδιας περιοχής, είχαν σημειωθεί κατά το πρόσφατο παρελθόν πτώσεις κλαδιών από μεγάλους ευκαλύπτους και από τύχη δεν υπήρξαν τραυματισμοί. Οι εργασίες θα συνεχιστούν και σε άλλα σημεία.
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: