Τραγικό και δυσβάσταχτο είναι το θέαμα, δύσκολο να το κατανοήσει το μυαλό των περαστικών και όσων έτρεξαν να συνδράμουν. Ο γέροντας πέθανε το μεσημέρι, κοντά στη γωνία του Κέντρου Νεότητας δίπλα στη Μητρόπολη. Η πραγματικότητα είναι θλιβερή, κάποιοι έτρεξαν να βοηθήσουν και έψαξαν για ασθενοφόρο στο Κέντρο Υγείας και στο Νοσοκομείο, για να διαπιστώσουν και να καταγγείλουν το γεγονός ότι ενώ υπάρχουν ασθενοφόρα δεν υπάρχουν οδηγοί - διασώστες. Το περιστατικό συνέβη περίπου στις 12 το μεσημέρι.
Από το καθημερινό Ενημερωτικό Δελτίο στο ραδιόφωνο του Aegina Portal.
Για το θέμα μιλήσαμε με τον κύριο Στέλιο Θεριανό, με την ιδιότητά του ως δημοτικού συμβούλου και την επαγγελματική του εμπειρία ως οδηγού ασθενοφόρου. Ο ίδιος έχει καταγγείλει πολλές φορές το πρόβλημα της έλλειψης οδηγών στην αίθουσα του Δημοτικού Συμβουλίου, ενώ σήμερα, την ώρα του περιστατικού δεν υπήρχε βάρδια οδηγού για να καλύψει το περιστατικό.
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: