Με πολύ μεγάλη προσέλευση κατοίκων του νησιού από την ευρύτερη περιοχή, πραγματοποιήθηκε και φέτος η εκδήλωση του Μορφωτικού Συλλόγου Βαθέος για τον εορτασμό της Αγίας Τριάδος. Η εκδήλωση έγινε το απόγευμα της Δευτέρας στο προαύλιο του ενοριακού ναού. Η εκδήλωση περιελάμβανε παραδοσιακούς χορούς από τα χορευτικά τμήματα του συλλόγου, αλλά και παραδοσιακή μουσική.
Την εκδήλωση παρακολούθησαν ο Δήμαρχος Αίγινας κύριος Δημήτρης Μούρτζης, ο πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου κύριος Νίκος Οικονόμου, ο δημοτικός σύμβουλος κύριος Στέλιος Πάλλης, ο πρόεδρος της Δημοτικής Κοινότητας Βαθέος κύριος Ηλίας Γρυπαίος και πλήθος κόσμου.
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: