Μία σειρά από ενδιαφέρουσες εκδηλώσεις περιλαμβάνει και φέτος το πρόγραμμα του Λαογραφικού Μουσείου Αίγινας, στους χώρους του οποίου θα πραγματοποιηθούν και πάλι οι περισσότερες από τις εκδηλώσεις που έχουν σχεδιαστεί για φέτος το καλοκαίρι στο νησί. Το πρόγραμμα που αναμένεται να εμπλουτιστεί και με άλλες εκδηλώσεις, παρουσίασε ο πρόεδρος του Συλλόγου Φίλων του Λαογραφικού κύριος Κώστας Γαλάνης. "Είπαμε να μην πέσουμε σε απαισιοδοξία και συγκρατόντας κάποιες ελπίδες και κάποιες αισιόδοξε σκέψεις, θα προχωρήσουμε κανονικά το πρόγραμμά μας χωρίς να συμβαίνει τίποτα", είπε ο κύριος Γαλάνης σχολιάζοντας την αίσθηση της καθημερινότητας που έχει δημιουργηθεί από την κρισιμότητα των στιγμών που περνά η χώρα μας.
Ο πρόεδρος του Συλλόγου Φίλων του Λαογραφικού εξήγησε ότι το πρόγραμμα καθιστέρησε να εκδοθεί, καθώς υπήρξε η συνεργασία πολλών φορέων, ενώ ήδη στους χώρους του Λαογραφικού έχουν πραγματοποιηθεί πολλές εκδηλώσεις.
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: