Με τον μεγάλο - πανηγυρικό εσπερινό ξεκίνησαν σήμερα οι διήμερες εορταστικές εκδηλώσεις για τον εορτασμό του ιερού ναού Αγίας Παρασκευής, παρεκκλησίου του Μητροπολιτικού Ναού Αίγινας. Εκατοντάδες και φέτος οι πιστοί που προσήλθαν από όλες τις περιοχές του νησιού για να ανασπαστούν την εικόνα και να παρακολουθήσουν τον εσπερινό, την αρτοκλασία και την περιφορά της εικόνας πέριξ του ιερού ναού.
Το διήμερο των λατρευτικών εκδηλώσεων συνεχίζεται την Κυριακή με τον όρθρο και τη Θεία Λειτουργία. Στις στις 19:30, το απόγευμα της Κυριακής, θα τελεστεί ο εσπερινός του Αγίου Παντελεήμονος και στη συνέχεια παράκληση στην Αγία Παρασκευή.
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: