Μία αξιέπαινη πρωτοβουλία υλοποιήθηκε το τελευταίο τριήμερο στην αίθουσα του Συλλόγου Γυναικών Αίγινας, που φιλοξένησε έκθεση της κυρίας Αλεξάνδρας Ρηγοπούλου. Η κυρία Ρηγοπούλου, εκπαιδευτικός στο επάγγελμα, είναι κόρη της αείμνηστης Αικατερίνης Σακκιώτου - Ρηγοπούλου. Η Κατερίνα Ρηγοπούλου που εργάστηκε ως δασκάλα επί σειρά ετών στον νησί και αγάπησε την Αίγινα, έφυγε από τη ζωή κατά τη διάρκεια του απογευματινού της μπάνιου, στην παραλία των Αγίων Αναργύρων τον Ιούλιο του 2011.
Η έκθεση ήταν τιμή στη μνήμη της και τα έσοδα από την πώληση των αντικειμένων, θα διατεθούν όλα για την ενίσχυση του Νοσοκομείου "Ο Άγιος Διονύσιος".
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: