Στο σημείο μετέβησαν άμεσα τέσσερα οχήματα του Πυροσβεστικού Σταθμού Αίγινας και ένα όχημα από τον Αστυνομικό Σταθμό Μεσαγρού. Η φωτιά κατασβέστηκε άμεσα.
Θα πρέπει να ζητήσουμε συγγνώμη από τους αναγνώστες μας, καθώς εκ παραδρομής γράφηκε αρχικά ότι πρόκειται για πούλμαν από την Καρδίτσα. Αυτό συνέβη διότι στο όχημα, που πρόσφατα μπήκε στα δρομολόγια του ΚΤΕΛ Αίγινας, έχει παραμείνει η επιγραφή του παλαιότερου ΚΤΕΛ στο οποίο εκτελούσε δρομολόγια.