Σε τρίωρη κατάληψη, από τις 11 το πρωί μέχρι τις 2 το μεσημέρι, προχώρησαν σήμερα οι υπάλληλοι του Δήμου Αίγινας, καταγγέλλοντας σύμφωνα με ανακοίνωσή της Ένωση Εργατοϋπαλλήλων του Δήμου Αίγινας την κατάργηση των Β.Α.Ε. στους εργαζόμενους στις υπηρεσίες καθαριότητας των Ο.Τ.Α., την αύξηση των ορίων ηλικίας συνταξιοδότησης και τη μείωση των μισθών των εργαζομένων.
Οι πόρτες έκλεισαν στις 11 και όσοι ήταν μέσα στο κτίριο παρέμειναν για να εξυπηρετηθούν, ενώ σε όσους έφταναν μετά τις 11 οι εκπρόσωποι των υπαλλήλων δεν επέτρεπαν την είσοδο και τους ενημέρωναν για την κατάληψη.
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: