Έχουν εκδοθεί περισσότερα από τριανταπέντε τίτλοι, με περισσότερο ενδεικτικούς τους: Φως τον Αύγουστο του Φόκνερ, Ο Μεγάλος Αποχαιρετισμός του Τσάντλερ, Οι Κήποι της Εδέμ του Χέμινγουεϊ, Επικίνδυνη Αγάπη του Όκρι. Το 1996 κυκλοφορεί η συλλογή της: "Τα Στιχάκια". Το 1998 υπογράφει τα λόγια στο CD Σημάδια του σχήματος "ΟΙ ΕΤΑΙΡΟΙ". Το 1999 δημοσιεύονται τα πρώτα της διηγήματα στο περιοδικό Δρομολόγια. Το Μάιο του 2000 βγαίνει το πρώτο της βιβλίο: "Με Ποια Ηθοποιό Μοιάζω;" Η "Στάνκα" είναι το δεύτερο μυθιστόρημά της.
Ήταν από τις πρώτες ποιήτριες που στήριξαν τις ποιητικές βραδιές των Αιγινητών ποιητών, επίσης επιμελήτρια των εκθέσεων γλυπτικής του David Kennedy, την καλλιτεχνική δουλειά του οποίου έκανε γνωστή στο κοινό μέσα από δύο τουλάχιστον εκθέσεις. Επιμελήθηκε και άλλες καλλιτεχνικές εκδηλώσεις, όπως αυτές στο Φεστιβάλ Φιστικιού του 2011. Η αρθρογραφία της στα τοπικά μέσα της Αίγινας είναι συχνή και εύστοχη, ενώ τα τελευταία χρόνια αρθρογραφούσε μέσα από το Aegina Light.
Όπως έγινε γνωστό, σύμφωνα με την επιθυμία των συγγενών της, η κηδεία της θα γίνει τη Δευτέρα στο Βόλο.