Ένα πολύ ευχάριστο και γιορτινό κλίμα, δημιούργησαν οι μαθητές του Κέντρου Ξένων Γλωσσών 'Μέθοδος" της κυρίας Κατερίνας Παγγείου, κατά τη διάρκεια της χθεσινής, χριστουγεννιάτικης γιορτής. Το όμορφο χριστουγεννιάτικο δέντρο, το "χιονισμένο" παράθυρο, οι πολύχρωμοι σκούφοι και τα παιδικά χαμόγελα, ήταν οι απαραίτητες πινελιές για να δημιουργηθεί μια ευχάριστη παιδική γιορτή με θέμα τα Χριστούγεννα και τα αγαπημένα τραγούδια της γιορτινής περιόδου!
Οι μικροί μαθητές της κυρίας Παγγείου, αρχικά παρουσίασαν ένα μικρό σκετς στα αγγλικά με τίτλο: "Santa’s little helpers"και στη συνέχεια τραγούδησαν γνώριμα, χριστουγεννιάτικα τραγούδια. Η εκδήλωση περιελάμβανε και μια δράση για την προσφορά τροφίμων στο σύλλογο "Αίγινα Εθελοντής". Χρόνια πολλά!
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: