Την καθιερωμένη χριστουγεννιάτικη παράσταση παρουσίασαν οι μαθητές των Κέντρων Ξένων Γλωσσών και Διά Βίου Μάθησης "Σύγχρονο", το απόγευμα της Κυριακής στο Πνευματικό Κέντρο Κυψέλης. Στην κατάμεστη αίθουσα του Πνευματικού Κέντρου οι μαθητές παρουσίασαν τα show: "Santa and Elves" , A Christmas Carol - Ebenezer Scrooge, Little Match Girl και Santa Claus is coming in our Town's Jail. Οι διάλογοι των έργων ήταν στα αγγλικά, τα γαλλικά και τα γερμανικά.
Η παράσταση περιελάμβανε και μουσική από τα "Cool Kids". Την όμορφη παράσταση, που ήταν "πλημμυρισμένη" από χριστουγεννιάτικα μηνύματα και το μπρίο των μαθητών, παρουσίασε η διευθύντρια των κέντρων κυρία Θεοδώρα Σπυριδάκη.
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: