Ένα μουσικοχορευτικό "ταξίδι" στα χριστουγεννιάτικα έθιμα και παραδόσεις της Αίγινας και της Ελλάδας, ήταν η γιορτή που πραγματοποίησε χθες το βράδυ ο Μορφωτικός Σύλλογος Βαθέος, στην κατάμεστη από κόσμο αίθουσα εκδηλώσεων του δημοτικού σχολείου. Στην εκδήλωση που χαιρέτησε ο Δήμαρχος Αίγινας κύριος Δημήτρης Μούρτζης συμμετείχαν ο Μορφωτικός και Πολιτιστικός Σύλλογος Κυψέλης, καθώς και ο Πολιτιστικός Σύλλογος Αγ. Ασωμάτων και Κοντού.
Η προσεγμένη από κάθε άποψη εορταστική εκδήλωση ολοκληρώθηκε με ευχές και κεράσματα.
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: