Με τη συγκέντρωση διαμαρτυρίας του ΠΑΜΕ Αίγινας στην Παλαιά Προβλήτα, ξεκίνησαν σήμερα στις 10:30 το πρωί οι ομιλίες φορέων της Αίγινας, ενάντια στο ασφαλιστικό που προωθεί η Κυβέρνηση. Την συγκέντρωση προλόγισε εκ μέρους της ομάδας του ΠΑΜΕ Αίγινας ο κύριος Γιώργος Κοττάκης, ενώ κεντρική ομιλήτρια ήταν η εκπαιδευτικός Ευαγγελία Λυκούρη. Λίγα λεπτά νωρίτερα είχε ξεκινήσει μία μεγάλη σε όγκο πορεία διαμαρτυρίας από τους αγρότες, τους κτηνοτρόφους και τους αλιείς στην παραλία της Αίγινας, για την οποία αναλυτικό ρεπορτάζ θα υπάρχει στη συνέχεια.
Κατά τη διάρκεια της ομιλίας του ΠΑΜΕ οι αγρότες και οι κτηνοτρόφοι παρέταξαν τρακτέρ και αυτοκίνητα στην άκρη του λιμανιού, και συγκεντρώθηκαν με πλακάτ και πανό περιμετρικά της Παλαιάς Προβλήτας.
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: