Την καθιερωμένη εκδήλωση για την πρωτοχρονιάτικη πίτα, πραγματοποίησε σήμερα το απόγευμα στην αίθουσα του Λαογραφικού Μουσείου, ο Σύλλογος "Αίγινας Εθελοντής". Ο πατέρας Ελευθέριος Κουμασίδης ευχήθηκε για τη νέα χρονιά τα μέλη του συλλόγου να έχουν δύναμη και επιτυχίες.
Όπως σε κάθε εκδήλωση του συλλόγου, έτσι και σε αυτή, το κοινό μπορούσε να φέρει μία τσάντα με τρόφιμα που θα διατεθούν για τις ανάγκες των οικογενειών που φροντίζει ο σύλλογος. Η εκδήλωση ολοκληρώθηκε με μουσική, καθώς ο πατέρας Ελευθέριος Κουμασίδης ερμήνευσε στο πιάνο γνωστά κλασσικά.
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: