Ο δρόμος έμεινε κλειστός κατά διαστήματα, ενώ στο ύψος του κτιρίου του Δημοτικού Συμβουλίου είχαν τοποθετηθεί κώνοι ώστε τα οχήματα να στρίβουν δεξιά στην οδό Μεριστού, αφού η κίνηση από αυτό το ύψος και μετά, στην οδό Αγίας Παρασκευής, ήταν αδύνατη λόγω των εργασιών. Παρόμοιες εργασίες γίνονται ή θα γίνουν σε αρκετά ακόμη σημεία δρόμων της Αίγινας, εργασίες που ξεκίνησαν ήδη από την αρχή της εβδομάδας.