Το ψιλόβροχο που ξεκίνησε κατά τη διάρκεια της τελετής κατάθεσης των στεφάνων, στο μνημείο Ηρώων Πεσόντων στην Πλατεία Εθνεγερσίας, δεν εμπόδισε την καθιερωμένη τελετή, που άρχισε με την επιμνημόσυνη δέηση και συνεχίστηκε με την κατάθεση στεφάνων από τη δημοτική αρχή, τους εκπρόσωπους των διοικητικών αρχών και των σωμάτων ασφαλείας, της εκπαιδευτικής κοινότητας του νησιού, των πολιτικών κομμάτων και των αθλητικών σωματίων.
Η τελετή ολοκληρώθηκε με τη βροχή θα δυναμώνει και τη φιλαρμονική του Μουσικού Συλλόγου Αίγινας ΜΟΥΣΑ να παιανίζει τον Εθνικό Ύμνο. Τελετάρχης των εκδηλώσεων ήταν ο εκπαιδευτικός κύριος Θεόδωρος Λορέντζος.
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: