Το συγκεκριμένο σημείο παρουσίαζε πολλά προβλήματα, ενώ ήταν αδιάβατο τις μέρες με δυνατές βροχοπτώσεις. Είναι επίσης ιδιαίτερα σημαντικό ότι σήμερα το πρωί ξεκίνησαν και οι τεχνικές εργασίες για την αποκατάσταση της ράμπας που βρίσκεται ακριβώς δίπλα. Θα ήταν ευχής έργο, τέτοιου είδους βελτιώσεις να γίνουν σε όλο το μήκος της παραλίας, ώστε να μπορούν να μετακινούνται αναπηρικά αμαξίδια. Τα ΑΜΕΑ με την κατάσταση που επικρατεί τώρα έχουν αποκλειστεί και βέβαια να παραμένει προσβάσιμος για όλους ο διάδρομος στο μπροστινό τμήμα του πεζόδρομου.