Ο ήρωας των βιβλίων Tom Cat, που έχει "υιοθετήσει" τα τελευταία χρόνια το Κέντρο Ξένων Γλωσσών Στέλλα Παυλινέρη για τις Junior τάξεις, προσέφερε στους μικρούς μαθητές μερικές στιγμές παιχνιδιού και χαράς. Και βέβαια ανάλογη ήταν και η υποδοχή που του επιφύλαξαν καθώς τον υποδεχτηκαν με αγγλικά τραγούδια, χορογραφίες, πολλές ζωγραφιές και γράμματα γραμμένα στα αγγλικά, που είχαν ετοιμάσει με την βοήθεια των εκπαιδευτικών του Κέντρου.
Η κυρία Παυλινερη, με την ευκαιρία της λήξης του σχολικού έτους, είπε στο σύντομο χαιρετισμό της εκδήλωσης: "Το τέλος μιας υπεροχης σχολικής χρονιάς έφτασε. Ήταν άλλη μια γεμάτη και δημιουργική χρόνια για εμάς, σεμινάρια παιδοψυχολογιας,ομιλίες, parties, shows, εκδρομές, υψηλά ποσοστά αποτελέσματων, διακρίσεις και απονομές! Δεν θα ήθελα να πω κάτι άλλο περιμένω τα αποτελέσματα της περιόδου Μαΐου, θα μιλήσουμε τότε".
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: