Μία υπέροχη γιορτή διοργάνωσαν οι εκπαιδευτικοί, ο σύλλογος γονέων και οι μαθητές της Στ' τάξης του Δημοτικού Σχολείου Κυψέλης με θέμα τον παλιό σινεμά, ένα αφιέρωμα στον παλιό ελληνικό κινηματογράφο. Την εκδήλωση προλόγισε η διευθύντρια του σχολείου κυρία Λίλη Βογιατζή. Η βραδιά περιελάμβανε επίσης την τιμητική βράβευση της ιατρού κυρίας Ευαγγελίας Γελαδάκη, διευθύντριας του Κέντρου Υγείας Αίγινας, για την πολύχρονη και πολυεπίπεδη προσφορά της.
Ακολούθησαν σκετς από γνωστές, παλιές, ελληνικές ταινίες. Την εκδήλωση παρακολούθησαν ο βουλευτής κύριος Κώστας Κατσαφάδος, ο πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου Αίγινας κύριος Νίκος Οικονόμου, ο πρόεδρος της Δημοτικής Κοινότητας Κυψέλης κ. Κώστας Λορέτζος και πλήθος κόσμου.
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: