Από το Podcasting Feed του Ενημερωτικού Δελτίου στο ραδιόφωνο του Aegina Portal
Τελικά αυτό δεν συνέβη και σύμφωνα με την πρόσφατη ενημέρωση που έκανε στο Δημοτικό Συμβούλιο ο Δήμαρχος κύριος Δημήτρης Μούρτζης, αυτό μετατίθεται για τον Σεπτέμβριο. Οι προκαταρκτικές εργασίες για την αποκατάσταση του κτιρίου με την τεράστια ιστορική αξία, είχαν ξεκινήσει τον Αύγουστο του 2013, με το πακετάρισμα και την (προσωρινή) μεταφορά, του περίφημου Ιστορικού Αρχείου της Αίγινας, στο δημοτικό σχολείο του Βαθέος, ένα σοβαρό ζήτημα που με το πέρασμα του χρόνου σχεδόν έχει λησμονηθεί.
Μένει τώρα να φανεί αν ο Σεπτέμβριος ή έστω το φθινόπωρο μπορεί να φέρει την πολυπόθητη και αναγκαία, ολοκλήρωση των εργασιών.