Έκαναν μπάνιο, έπαιξαν στην παραλία, απόλαυσαν νόστιμα φαγητά, παγωτά και φιστίκια. Επισκέφθηκαν τον ναό του Αγίου Νεκταρίου και ξεναγήθηκαν στον αρχαίο ναό της Αφαίας. Λίγο πριν τις 8 σήμερα το απόγευμα το λιμάνι της Αίγινας "φωτίστηκε" από τα παιδικά τους χαμόγελα. Η κυρία Μερόπη Τασοπούλου, μιλώντας στο Aegina Portal, θέλησε να μεταφέρει τη χαρά που ένιωσαν τα παιδιά, από τη σημερινή μονοήμερη την εκδρομή στην Αίγινα, που τόσο είχαν ανάγκη.
Τα παιδιά αναχώρησαν σήμερα το βράδυ με το πλοίο "Ιονίς", έχοντας μαζί τους μερικές ευχάριστες, καλοκαιρινές αναμνήσεις. Η κυρία Τασοπούλου ευχαρίστησε ιδιαίτερα την εταιρία Leve Ferries και την πράκτορα της Αίγινας κυρία Ευδοκία Στάθη για τη συνολική βοήθεια που προσέφεραν.
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: