Μέχρι αργά το βράδυ, κράτησαν οι χοροί, η μουσική και τα τραγούδια στην πλατεία μπροστά από το εκκλησάκι της Αγίας Μαρίνας. Από τη μεγάλη γιορτή δεν θα μπορούσε να λείψει ο τοπικός σύλλογος "Οινόη" και τα χορευτικά του τμήματα, που μαζί με την ορχήστρα εγχόρδων της μουσικής σχολής "Άγιος Νεκτάριος", παρουσίασαν ένα πλούσιο παραδοσιακό πρόγραμμα.
Την εκδήλωση χαιρέτησε ο βουλευτής της Α' Πειραιά κύριος Κώστας Κατσαφάδος, ο δήμαρχος Αίγινας κύριος Δημήτρης Μούρτζης και ο πρόεδρος της Δημοτικής Κοινότητας Μεσαγρού, κύριος Μανώλης Λεούσης. Την εκδήλωση συνδιοργάνωσαν η Δημοτική Κοινότητα Μεσαγρού και ο Πολιτιστικός Σύλλογος Αγίας Μαρίνας, Αλώνων και Μεσαγρού "Οινόη".
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: