Από το Podcasting Feed του Ενημερωτικού Δελτίου στο ραδιόφωνο του Aegina Portal
"Σαφώς, είναι πολύ καλή παρατήρηση. Θα μπορούσε να είναι ένα ελεύθερο σημείο στην "Παναγίτσα" να το εξετάσουμε. Όσο αφορά το Λιμενικό Ταμείο αν είναι χώρος ευθύνης του να δούμε που μπορούμε να οριοθετήσουμε κάποιες θέσεις" είπε ο κύριος Γιώργος Σκαλτσιώτης, ο οποίος συμπλήρωσε επίσης, ότι και οι θέσεις που βρίσκονται στο λιμάνι θα πρέπει να μεταφερθούν πιο κοντά, δηλαδή προς τα εκδοτήρια.
Σε κάθε περίπτωση πρόκειται για μία πρόταση που φαίνεται να υιοθετείται και καλό θα ήταν να υλοποιηθεί σύντομα, καθώς τα άτομα με κινητικά προβλήματα αποκόπτονται από την είσοδό τους στην παραλία και κεντρικά σημεία της αγοράς ή του κέντρου, ακριβώς γιατί δεν υπάρχουν τέτοιες θέσεις σε αυτό το σημείο. Τέλος, είναι αναγκαίο οι οδηγοί να αφήνουν ανοιχτές τις εισόδους στις όποιες ράμπες υπάρχουν στους πεζόδρομους προκειμένου να διευκολύνεται η διέλευση των ατόμων με κινητικά προβλήματα και των συνοδών τους.