Από το Podcasting Feed του Ενημερωτικού Δελτίου στο ραδιόφωνο του Aegina Portal
"Το Open Air αποχαιρετά το καλοκαίρι με έναν ξεχωριστό τρόπο και ανοίγει εντυπωσιακά την όρεξη για το επόμενο θερινό μας φεστιβάλ, εγκαινιάζοντας τη φιλόδοξη πρωτοβουλία να διευρύνουμε τις εκδηλώσεις μας και να ταξιδέψουμε στα νησιά για να προσφέρουμε ψυχαγωγία, κινηματογραφική απόδραση και πολιτιστικό τουρισμό, με τον ίδιο τρόπο που επί έξι συνεχή χρόνια το έχουμε καταφέρει στην πόλη της Αθήνας.
Στις 30 Αυγούστου, λοιπόν, το 6ο Athens Open Air Film Festival ταξιδεύει στον Αργοσαρωνικό και συγκεκριμένα στο πάντα γοητευτικό νησί της κοσμοπολίτικης και αυθεντικά όμορφης Αίγινας, καλώντας τους σινεφίλ και φιλοθεάμονες επισκέπτες και κατοίκους του νησιού σε μια μοναδική προβολή", αναφέρει μεταξύ άλλων το άρθρο του περιοδικού.