Από το Podcasting Feed του Ενημερωτικού Δελτίου στο ραδιόφωνο του Aegina Portal
Μάλιστα, χθες το βράδυ, ένας από αυτούς μετά τη διέλευση ενός μεγάλου οχήματος, αναπήδησε σε κάθετη θέση. Λίγα δευτερόλεπτα αργότερα ένα άλλο αυτοκίνητο που ανέβαινε τη Σπύρου Λαδά και δεν είχε άμεση οπτική επαφή πάτησε τον αιχμηρό κυβόλιθο, που εξείχε περίπου 10 εκατοστά από το οδόστρωμα. Με αυτόν τον ανορθόδοξο τρόπο ο κυβόλιθος ξαναμπήκε στη θέση του, ωστόσο ο οδηγός κατάφερε τελευταία στιγμή να διατηρήσει το έλεγχο του οχήματός του.
Το θέμα είχε φέρει σε συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου ο δημοτικός σύμβουλος κύριος Κυριάκος Τρίμης, ωστόσο μέχρι αυτή τη στιγμή δεν έχει γίνει κάποια προσπάθεια να επιδιορθωθεί το πρόβλημα. Αντίστοιχα σημεία υπάρχουν και σε άλλα τμήματα του δρόμου στο εμπορικό κέντρο του νησιού, ενώ είναι φανερό ότι οι οδοί που καλύπτονται από κυβόλιθους, μετά από χρόνια χωρίς συντήρηση, παρουσιάζουν προβλήματα.