Μία εντυπωσιακή σε αριθμό εκθεμάτων έκθεση λειτουργεί αυτή την περίοδο στο Λαογραφικό Μουσείο. Πρόκειται για την έκθεση - θεσμό που διοργανώνει ο Σύλλογος Φίλων του Λαογραφικού Μουσείου Αίγινας. Μία συλλογική προσπάθεια που στόχο έχει την ενίσχυση της απρόσκοπτης λειτουργίας του Λαογραφικού, που όπως αναφέρουν χαρακτηριστικά τα μέλη του είναι "η ταυτότητα των κατοίκων της Αίγινας".
Στην έκθεση παρουσιάζονται προϊόντα και χειροτεχνήματα καλλιτεχνικών δημιουργών, που έχουν τη "σφραγίδα" της Αιγινήτικης παράδοσης. Η διάρκεια και οι ώρες λειτουργίας της έκθεσης είναι από 2 έως 16 Αυγούστου και 10:30 έως 13:30 το πρωί και 19:00 έως 22:00 το βράδυ.
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: