Από το Podcasting Feed του Ενημερωτικού Δελτίου στο ραδιόφωνο του Aegina Portal
Ο κύριος Μούρτζης εξηγεί ότι στο σημείο υπάρχουν εφεδρικά καλώδια της ΔΕΗ, αλλά και καλώδια που σε περίπτωση βλάβης τους θα μπορούσαν αν αφήσουν ένα μεγάλο μέρος της Αίγινας χωρίς ηλεκτρικό ρεύμα."Το θέμα είναι όμως, και θέλω να το τονίσω, ότι ανταποκρίθηκαν άμεσα και η ΔΕΔΔΗΕ, διά του προϊσταμένου του και με συνεργείο που ήρθε στην Αίγινα, αλλά και του διευθυντή του, τον προϊστάμενο νήσων και τον εργολάβο που έχει αναλάβει τα έργα ήταν όλοι παρόντες", λέει ο κύριος Μούρτζης που συμπληρώνει ότι το έργο θα ξεκινήσει αύριο, καθώς έχει μείνει ένα μικρό τμήμα μήκους 150 μέτρων, αλλά πολύ δύσκολο. Από το σημείο αυτό του δρόμου περνούν τρία δίκτυα.
Επίσης, με το κλιμάκιο της ΔΕΔΔΗΕ ο κύριος Μούρτζης επισκέφθηκε τον σταθμό γραμμών μεταφοράς στο Κλήμα, όπου η ΔΕΗ θα κατασκευαστεί μία εγκατάσταση