Δύο μεγάλα αρμυρίκια που βρίσκονταν στην παιδική χαρά στην περιοχή "Ακρογιάλι", ξεριζώθηκαν χθες το βράδυ κατά τη διάρκεια της καταιγίδας και των πολύ ισχυρών δυτικών ανέμων που έπνεαν εκείνη την ώρα. Από τους ανέμους δύο μεγάλα αρμυρίκια που βρίσκονταν μέσα στην παιδική χαρά δεν άντεξαν και κυριολεκτικά ξεριζώθηκαν. Το ένα από αυτά έπεσε μέσα στην παιδική χαρά και το δεύτερο στο δρόμο, σπάζοντας με το βάρος του το προστατευτικό κιγκλίδωμα.
Λόγω του όγκου του μεγάλου δέντρου, δημιουργήθηκε πρόβλημα στην κυκλοφορία. Άνδρες από τον Πυροσβεστικό Σταθμό Αίγινας το τεμάχισαν και το απομάκρυναν αποδίδοντας και πάλι το δρόμο στην κυκλοφορία των οχημάτων.
[upd] Η απομάκρυνση των δέντρων ολοκληρώθηκε και η παιδική χαρά λειτουργεί κανονικά.
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: