Η πρόεδρος του συλλόγου κυρία Αθηνά Πυρουνάκη ευχαρίστησε τους καλλιτέχνες που δώρισαν τα έργα τους, την κυρία Βλαχάκη και τον κύριο Γουώκερ για το στήσιμο της έκθεσης. "Αισθανόμαστε πολύ ωραία για την ευαισθησία των Σκωτσέζων καλλιτεχνών που σκέφτηκαν να κάνουν αυτή τη δωρεά στο σύλλογό μας. Αυτά τα έργα πλέον εκτίθενται σήμερα σε αυτόν εδώ το χώρο, που είχε γίνει όπως είπε η Ξένη, και η προηγούμενη έκθεση. Όσα από αυτά τα έργα μείνουν θα τα εκθέσουμε ξανά για τον ίδιο σκοπό", είπε η κυρία Αθηνά Πυρουνάκη.