Με τη μαθητική παρέλαση στη λεωφόρο Δημοκρατίας, στην παραλία της Αίγινας, κορυφώθηκαν σήμερα το πρωί οι εκδηλώσεις για τον εορτασμό της28ης Οκτωβρίου. Κάτω από το νεφοσκεπή ουρανό η μαθητική παρέλαση ξεκίνησε με την φιλαρμονική του Μουσικού Συλλόγου - ΜΟΥΣΑ, ενώ ακολούθησαν οι αθλητές του Ναυτικού Ομίλου Αίγινας, οι μαθητές των δημοτικών, των γυμνασίων, του γενικού και επαγγελματικού λυκείου, τμήματα αθλητικών φορέων και συλλόγων της Αίγινας.
Η παρέλαση ολοκληρώθηκε με την μπάντα κρουστών του τοπικού συστήματος Ναυτοπροσκόπων και τους μικρούς της Πιτσιρικούπολης.
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: