Με παραδοσιακούς χορούς από τα χορευτικά τμήματα των συλλόγων της Αίγινας, συνεχίστηκαν το μεσημέρι στην παραλία της Αίγινας οι εορταστικές εκδηλώσεις για την 28η Οκτωβρίου. Φέτος, υπήρχε μία διαφοροποίηση καθώς τα επτά τμήματα των συλλόγων παρατάχθηκαν κατά μήκος όλης της παραλίας, χορεύοντας πέντε παραδοσιακούς χορούς από διάφορα μέρη της χώρας μας. Τα μέλη των χορευτικών τμημάτων χειροκροτήθηκαν θερμά από τους κατοίκους του νησιού.
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: