Με ψιλόβροχο πραγματοποιήθηκε φέτος η καθιερωμένη λαμπαδηφορία στην παραλία της Αίγινα, ολοκληρώνοντας το πρόγραμμα των εορταστικών εκδηλώσεων για τον εορτασμό της 28ης Οκτωβρίου. Οι λαμπαδηφόροι, μέλη του τοπικού συστήματος Ναυτοπροσκόπων ξεκίνησαν από την περιοχή της Παναγίτσας στις 7:30 το βράδυ. Τους λαμπαδηφόρους και τη μπάντα κρουστών του συστήματος συνόδευαν δύο οχήματα του Αστυνομικού Τμήματος Αίγινας.
Οι λαμπαδηφόροι έφτασαν μέχρι το κτίριο του Βογιατζή και στη συνέχεια επέστρεψαν από την ίδια διαδρομή, δημιουργώντας γιορτινή ατμόσφαιρα.
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: