Στο Aegina Portal μίλησε σήμερα το πρωί ο πρόεδρος της Δημοτικής Κοινότητας Κυψέλης κύριος Κώστας Λορέντζος, που παρουσίασε τις εργασίες που γίνονται και ευχαρίστησε τον Δήμαρχο Αίγινας κύριο Δημήτρη Μούρτζη, τον πρόεδρο του Δημοτικού Λιμενικού Ταμείου κύριο Γιώργο Σκαλτσιώτη και τον πρόεδρο του Δημοτικού Αθλητικού Οργανισμού κύριο Σταμάτη Μαρμαρινό για τις προσπάθειες που έχουν κάνει, καθώς και τον κύριο Κώστα Γεννίτσαρη για εργασίες καθαριότητας περιμετρικά του γηπέδου.
Ο κύριος Λορέντζος σημείωσε ότι το έργο γίνεται για την νεολαία της περιοχής και του νησιού και συμπλήρωσε ότι ελπίζει σύντομα να φτιαχτεί και η παιδική χαρά που βρίσκεται δίπλα.