Από το Podcasting Feed του Ενημερωτικού Δελτίου στο ραδιόφωνο του Aegina Portal
Να υπενθυμίσουμε ότι οι ισχυροί άνεμοι το βράδυ της Παρασκευής, στις 7 Οκτωβρίου, είχαν γίνει η αιτία να ξεριζωθούν δύο μεγάλα δέντρα από το χώρο της παιδικής χαράς, το ένα εκ των οποίων έπεσε στο δρόμο διακόπτοντας τότε την κυκλοφορία. Λόγω του είδους του εδάφους στο συγκεκριμένο σημείο, τα αρμυρίκια δεν μπορούν να αναπτύξουν τις ρίζες τους σε μεγάλο βάθος, οπότε το κλάδεμα τους κρίθηκε επιβεβλημένο.