Κατά την έναρξη της λειτουργίας της νέας χρονιάς, η πρόεδρος της επιτροπής κυρία Καίτη Σαλπέα είχε ενημερώσει ότι θα ξεκινούσε το έργο της τοποθέτησης τάπητα ασφαλείας και καινούργιου εξοπλισμού στην παιδική χαρά στον Δημοτικό Παιδικό Σταθμό στην περιοχή της Χλόης. Στην πρόσφατη συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου η κυρία Σαλπαία ζήτησε και πήρε δίμηνη παράταση για την προμήθεια των συγκεκριμένων ειδών, καθώς δεν έχει προχωρήσει το έργο της τοποθέτησης του τάπητα ασφαλείας στο προαύλιο.
Από το Podcasting Feed του Ενημερωτικού Δελτίου στο ραδιόφωνο του Aegina Portal
Για να τοποθετηθεί ο νέος τάπητας θα πρέπει πρώτα να ολοκληρωθούν οι εργασίες διαμόρφωσης του δαπέδου στο προαύλιο. Η νέα ημερομηνία που ορίστηκε είναι στις 15 Ιανουαρίου, οπότε και τα νέα παιχνίδια και ο τάπητας ασφαλείας αναμένεται να είναι έτοιμα.
Το αίτημα για τη δίμηνη παράταση της προθεσμίας παράδοσης των ειδών παιδικής χαράς και λοιπού εξοπλισμού για τον Δημοτικό, εγκρίθηκε από το σώμα.
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: