Μετά τον Δήμο Περιστερίου που με απόφασή του στις 21 Ιουνίου, μετά από αίτημα που είχε υποβάλλει ο δήμαρχος κ. Δημήτρης Μούρτζης, δώρησε στο δήμο Αίγινας ένα απορριμματοφόρο του 1996 και ο Δήμος Πειραιά με πρόσφατη απόφαση του Δημοτικού Συμβουλίου, παραχώρησε ένα απορριμματοφόρο στο Δήμο Αίγινας, για τέσσερις μήνες.
Από το Podcasting Feed του Ενημερωτικού Δελτίου στο ραδιόφωνο του Aegina Portal.
Πιο συγκεκριμένα, σε συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Πειραιά που πραγματοποιήθηκε στις 13 Ιουλίου, συζητήθηκε το θέμα της ημερήσιας διάταξης η παραχώρησης ενός απορριμματοφόρου οχήματος στο Δήμο Αίγινας, άνευ ανταλλάγματος, προκειμένου να καλυφθούν οι άμεσες ανάγκες του. Να σημειώσουμε ότι σύμφωνα με την απόφαση, οι υποχρεώσεις του εν λόγω οχήµατος όπως ΚΤΕΟ, ασφάλιση, είναι καλυμμένες.
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: